WYDARZENIA ZORGANIZOWANE W RAMACH PROJEKTU

Działania, które podjęłyśmy po powrocie z kursów szkoleniowych miały na celu rozpowszechnianie zdobytej wiedzy, propagowanie koncepcji lifelong learning (czyli uczenia się przez całe życie / kształcenia ustawicznego) w lokalnej – i nie tylko! –  społeczności realnej i wirtualnej oraz zaznajamianie naszych uczniów/uczennic i odbiorców treści wirtualnych z ciekawymi wydarzeniami edukacyjnymi na poziomie krajowym oraz europejskim. Były to m.in. Europejski Dzień Języków,  Dni Uczenia Się Dorosłych połączone z Erasmus Days oraz zamykający nasz całoroczny projekt Tydzień Kultury Brytyjskiej (British Culture Week).

Europejski Dzień Języków zorganizowany w naszej szkole 28 września 2019 roku polegał na zorganizowaniu bezpłatnych zajęć dla wszystkich zainteresowanych nimi osób. Były to praktyczne warsztaty dotyczące tematyki m.in. kształtowania się języka angielskiego, technologii wspomagających naukę języków obcych oraz podobieństw i rozbieżności między językiem polskim a angielskim. Dodatkowo już na kilka dni przed wydarzeniem można było wziąć udział w Europejskim Quizie Językowym dostępnym na stoliku przed szkołą dla wszystkich chętnych, w postaci kodowanych numerkami formularzy, które po wypełnieniu wrzucało się do skrzynki (a za wszystkie prawidłowe odpowiedzi otrzymywało się nagrodę książkową).

Wydarzenie zostało zgłoszone i zarejestrowane w głównej bazie EDL: opis w języku angielskim można znaleźć tutaj

 

W ramach kampanii Dni Uczenia Się Dorosłych oraz akcji Erasmus Days zorganizowałyśmy 12 października 2019 roku w naszej szkole bezpłatne warsztaty kulturowo-językowe o nazwie British Culture – ich tematyka dotyczyła bezpośrednio treści nabytych na kursie Bringing British Culture To Life, a za zadanie miały przybliżyć wybrane elementy kultury brytyjskiej oraz wyposażyć osoby uczestniczące w praktyczne umiejętności językowe (np. praktyczna nauka szukania informacji oraz komunikacji w podróży i przy zwiedzaniu miasta na przykładzie autentycznych materiałów turystycznych dot. Cambridge; wszystko co trzeba wiedzieć odwiedzając typowy brytyjski pub – zarówno w kwestii składania zamówienia, jak i używanego języka; przybliżanie specyfiki brytyjskiego jedzenia – zarówno tradycyjnego, jak i tego współczesnego) .

Zależało nam na tym, aby połączyć w jednym wydarzeniu zarówno propagowanie informacji o programie Erasmus+, jak i aktywizować do nauki osoby dorosłe i pielęgnować w nich przekonanie o tym jak istotne jest uczenie się przez całe życie, jak bardzo nauka choćby języka obcego oraz regularne kontakty z innymi osobami w środowisku edukacji i pobudzenia intelektualnego pomagają uniknąć wielu rodzajów wykluczenia społecznego oraz wiarę w to, że uczyć się można i warto niezależnie od wieku

Wydarzenie na naszym Facebookowym fanpage’u było współorganizowane przez fanpage Dni Uczenia Się Dorosłych oraz EPALE Polska – Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych oraz zostało zgłoszone i zarejestrowane w głównych bazach kampanii Dni Uczenia Się Dorosłych oraz #Erasmus Days 2019.

 

W poniedziałek 25 maja rozpoczął się Tydzień Kultury Brytyjskiej czyli British Culture Week 🇬🇧 zamykający nasz całoroczny projekt edukacyjny w ramach unijnego programu Erasmus+ 🇪🇺 bardzo żałujemy, że nie odbywa się on w takiej formule jaką pierwotnie zakładałyśmy – z codziennymi wydarzeniami organizowanymi w naszej szkole, warsztatami, integracją i spotkaniami nad filiżanką brytyjskiej (rzecz jasna 😉) herbaty. Nic jednak straconego! Mamy nadzieję, że być może jesienią uda nam się zorganizować dla Was stacjonarną „dogrywkę” kulturalną 😀 a w tym tygodniu – przez 7 kolejnych dni (25-31 maja) – na naszym Facebookowym fanpage’u spróbujemy przybliżyć Wam trochę kulturę brytyjską w różnych ujęciach. Nie zdradzamy na razie szczegółów, ale jedno możemy powiedzieć na pewno – nie będzie to historia kultury Wielkiej Brytanii od A do Z w pigułce, to mogłoby być dość ciężkostrawne 🙃 spodziewajcie się raczej subiektywnego przeglądu wybranych zagadnień. Do zobaczenia!

Dzień 1British Food

Dzień 2 → Cambridge

Dzień 3 → What British People Say and What They Really Mean

Dzień 4 → British English

Dzień 5 → British Pubs

Dzień 6 → Typically British

Dzień 7 → Green London