14 czerwca to dzień, w którym obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek  

słowo BOOKCROSSING oznacza zostawianie książek w miejscach publicznych – tak aby mogły „przejąć” je kolejne osoby i cieszyć się ich lekturą

♥ lubimy dzielić się z innymi radością czytania, dlatego w szkole Mabila English znajdziecie specjalną bookcrossingową półkę – korzystajcie z niej śmiało, zarówno jeśli chcecie przygarnąć którąś z książek, jak i puścić coś w dalszy obieg

♥ warto odwiedzić stronę Bookcrossing Polska, na której znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji – nie tylko na temat tegorocznej edycji Święta Wolnych Książek, ale i społeczności bookcrossingowej czy też lokalizacji półek

Merry Christmas!

25 maja rozpoczął się Tydzień Kultury Brytyjskiej czyli British Culture Week zamykający nasz całoroczny projekt edukacyjny w ramach unijnego programu Erasmus+  Przez 7 kolejnych dni (25-31 majaprzybliżamy na naszym Facebookowym fanpage’u kulturę brytyjską w różnych ujęciach. Linki do wpisów poniżej:

Dzień 1British Food                   

Dzień 2 → Cambridge

Dzień 3 → What British People Say vs. What They Think

Dzień 4 → British English

Dzień 5 → British Pubs

Dzień 6 → Typically British

Dzień 7 → Green London

 

UWAGA!

W związku z panującym nadal stanem epidemii i brakiem możliwości zorganizowania w trybie stacjonarnym wydarzenia

BRITISH CULTURE WEEK

planowanego na zakończenie projektu w ramach programu Erasmus+

informujemy, że odbędzie się ono w dniach

25-31 maja

w trybie online.

Więcej informacji na ten temat już wkrótce na Facebookowym fanpage’u naszej szkoły oraz tutaj – sprawdzajcie dział AKTUALNOŚCI 

 

Drodzy Uczniowie i Uczennice 

Od dnia 12 marca szkoła języka angielskiego Mabila English zawiesiła zajęcia stacjonarne w placówce przy ul. Czereśniowej 6 i przeniosła lekcje (zarówno grupowe, jak i indywidualne) w tryb online.

Początkowo miał to być okres 2 tygodni, jednak rzeczywistość zweryfikowała nasze optymistyczne założenia i jak dotąd zajęcia stacjonarne nie zostały wznowione – przede wszystkim dla Waszego i naszego bezpieczeństwa.

Dziękujemy Wam za zrozumienie tej szczególnej i bezprecedensowej sytuacji oraz cieszymy się, że tak wielu z Wam udaje się kontynuować naukę z nami w trybie online.

O wznowieniu zajęć stacjonarnych poinformujemy Was niezwłocznie po pojawieniu się takiej możliwości – oby już wkrótce!  

Bądźmy dobrej myśli

British Culture: warsztaty kulturowo-językowe

12 października (sobota 11:00-14:00) w ramach kampanii Dni Uczenia Się Dorosłych oraz akcji Erasmus Days zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające przybliżyć wybrane elementy kultury brytyjskiej oraz wyposażyć osoby w nich uczestniczące w praktyczne umiejętności językowe. Warsztaty składać się będą z trzech odrębnych 45-minutowych sesji (przewidziane są 15-minutowe przerwy kawowe pomiędzy poszczególnymi częściami).

Zajęcia prowadzone będą częściowo w języku polskim, a częściowo w angielskim (niezbędne słownictwo). Można zapisać się na całość warsztatów lub wybrane pojedyncze sesje. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem kontakt@mabila.pl lub numerem 609 607 687.

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do uczęszczających już na zajęcia uczniów/uczennic szkoły Mabila English, ale do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych i młodzieży, chcących wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności językowe.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW WKRÓTCE!

BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim osobom, które wzięły udział we wczorajszych warsztatach językowych – było dużo dobrej energii, nauki i nawiązywania nowych znajomości.  Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności nabyte na zajęciach przydadzą Wam się w dalszej nauce języka.


NAGRODY W QUIZIE JĘZYKOWYM: większość osób, które odpowiedziały dobrze na wszystkie quizowe pytania odebrała już swoje nagrody w sobotę po zakończeniu warsztatów, ale czekamy jeszcze na zgłoszenie się do nas osób z numerkami 3, 6, 18 i 19 -zapraszamy do odbioru upominków w sali 505A w godzinach 16-21 (poniedziałek, wtorek, czwartek) lub 15-21 (środa, piątek).